Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Bolesława Prusa 3a
26-110 Skarżysko-Kamienna
+41 25 20 590
kom. 530 037 989

Spółdzielnia Socjalna PROM


Spółdzielnia Socjalna „PROM” jest pierwszą spółdzielnią instytucjonalną w województwie świętokrzyskim. Została powołana w dniu 6 listopada 2014 r. przez Gminę Skarżysko-Kamienna oraz Gminę Bliżyn, a  w dniu  30 stycznia 2015 r. uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.  

Misją Spółdzielni jest tworzenie trwałych i godnych miejsc pracy dla bezrobotnych mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz świadczenie wysokiej jakości usług na rzecz społeczności lokalnej. 

Główną inspiracją utworzenia Spółdzielni Socjalnej „PROM” była potrzeba dalszego wsparcia osób, które po ukończeniu uczestnictwa w  Centrum Integracji Społecznej,  z różnych powodów,  mają poważne problemy z podjęciem i utrzymaniem  zatrudnienia na otwartym rynku. Dla tych osób Spółdzielnia stanowi jedyną szansę na kontynuację aktywności zawodowej. 

Spółdzielnia socjalna PROM jest spółdzielnią wielobranżową, wykonującą usługi użyteczności publicznej zlecane przez samorządy lokalne, z zakresu reintegracji zawodowej i społecznej mieszkańców miasta i powiatu  zagrożonych wykluczeniem społecznym, oraz z zakresu gospodarki komunalnej (prace porządkowe i remontowo – budowlane, oraz utrzymanie terenów zielonych). 

Spółdzielnia równolegle prowadzi także działalności gospodarczą na otwartym rynku, w tym: 
usługi krawieckie (szycie indywidualne, przeróbki krawieckie szycie hurtowe pościeli i ubrań roboczych),
usługi  remontowe
usługi cateringowe (dostawa obiadów domowych dla klientów indywidualnych i posiłków regeneracyjnych firm
)

Spółdzielnia Socjalna „PROM” jest jedną z 10 modelowych spółdzielni, które na terenie całej Polski zostały założone przez osoby prawne w celu rozwiązania najistotniejszych dla danej społeczności lokalnej problemów. Procedura powołania i rejestracji podmiotu została przeprowadzona przy wsparciu specjalistów Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, w ramach projektu „System wzmacniania potencjału i kompetencji sektora spółdzielczości socjalnej oraz stworzenie sieci współpracy z instytucjami rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej”. 

Należy podkreślić, że Spółdzielnia zatrudnia wyłącznie osoby bezrobotne, które uczestniczyły w programie CIS. Spółdzielnia działa w ścisłej współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy CIS bezpośrednio zaangażowani są w prowadzenie aspektów finansowo – administracyjnych, kadrowych i organizacyjnych Spółdzielni. Prezes Zarządu również pełni swą funkcję społecznie. 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z ofertą Spółdzielni Socjalnej PROM i do korzystania z jej usług. Więcej informacji na temat oferty Spółdzielni uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 41 25 23 240  lub w siedzibie Spółdzielni przy ul. Prusa 3a w Skarżysku-Kamiennej, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.30.
 

 

Adres